Dnia 9 czerwca 2008 roku obchodziliśmy nasze coroczne święto "Dzień Patrona" przez niektórych nazywany "Dniem Sportu".

Tego dnia na terenie naszej szkoły odbywały się różnego rodzaju konkursy, zawody i pokazy.

Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od " zawodów na wesoło".

Zarówno nauczyciele jak i uczniowie wzięli udział w czterech konkurencjach.

Pierwsza to jak najszybsze nadmuchanie, a następnie przebicie "poprzez zgniecenie" balona. Druga oceniała celność jednego z zawodników z drużyny.

Podczas trzeciej trzeba było przeturlać piłkę lekarskę w taki sposób by miała ona ciągły kontakt z ręką zawodnika. Niektórzy mieli z tym spore problemy.

Ostatnia zaś polegała na ubieraniu i rozbieraniu się w szkolną koszulkę.

Nad przebiegiem konkursu czuwała niezależna komisja, która skrupulatnie zapisywała czas i punkty karne naszych zawodników.

Na placu przed warsztatami miały miejsce pokazy strażackie, przygotowane przez strażaków OSP w Zelowie - między innymi przez Mateusza Wędzika - ucznia klasy II ti. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy i pokazali jakim sprzętem dysponuje OSP w Zelowie. W przygotowanie pokazu szczególnie zaangażowała się Justyna Jędrysiak z klasy III ab.

Równolegle odbywały się gra w warcaby, konkurs gier komputerowych oraz zawody w piłce siatkowej.

Chętni mogli także spróbować swoich sił strzelając z łuku. Najlepszy w konkurencji okazał się Paweł Turek z klasy III ab.

Na zakończenie dnia każdy mógł zjeść przepyszną grochówkę przygotowaną przez Panie Kucharki.